Vyzkoušeno: Dokonalá masáž pěti elementů

Potřebujete si odpočinout a načerpat síly? Vyzkoušejte masáž pěti elementů. Je to opravdu božský zážitek.

Rituál pěti elementů v sobě spojuje zemi, vodu, vzduch, oheň a éter. Nejprve mi masérka Zděňka pěstmi a dlaněmi namasírovala celé tělo. Na začátku je totiž potřeba tělo uzemnit a uklidnit. Pak přišel na řadu horký olej. Ten Zdeňka roztírala po těle pohyby, které připomínaly proud vody. Měnila tlak, rychlost i sílu dotyků. Element vzduchu pak znázorňovalo peříčko, kterým mě hladila po celém těle, a masáž hlavy a krku.

Můj tip: Na masáž jděte buď odpoledne po práci, nebo v den, kdy máte volno. Byla by totiž škoda narušit relax tím, že půjdete do práce. Jděte domů, zachumlejte se v posteli s čajem a knížkou a vychutávejte si tu pohodu.

Čtvrtá fáze se týkala kamenů ohně. Nahřáté lávové kameny pokládala masérka na celé tělo, aby ho dostatečně prohřála. Mám bohužel velmi citlivou pokožku, takže olej i kameny na mě byly příliš horké. Trošku to masáž narušilo, takže pokud o sobě víte, že jste sitlivější, upozorněte masérku a ona teplotu upraví. Poslední fáze zvaná Akáša pak jednotlivé elementy spojuje.

Při masáži jsem měla pocit, že se snad rozplynu. Propadala jsem se do lůžka a naprosto si užívala všechny Zděňčiny dotyky. Rituál je totiž oproti klasickým masážím velmi osobní. Šimrání peříčkem a masáž hlavy byly prostě úžasné. Domů jsem odcházela úplně omámená a dokonale odpočatá.